W dniu 30-05-2017r. gościliśmy w naszej Poradni wykwalifikowanego ratownika medycznego – pana Sebastiana Duszaka, który na co dzień niesie pomoc mieszkańcom powiatu węgrowskiego. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach programu realizowanego przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Węgrowie „Bezpieczne dziecko – bezpieczny uczeń”.

         W spotkaniu udział wzięły dzieci korzystające z zajęć terapeutycznych w naszej Poradni.

         Celem zajęć przeprowadzonych przez Ratownika Medycznego było przygotowanie dzieci do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz właściwego zachowania się podczas sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

         Poza tym dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką by szybko i sprawnie wezwać pomoc. Było to miłe i ważne spotkanie dzięki, któremu dzieci nauczyły się bardzo wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do  uratowania komuś życia.

         Spotkanie zakończyło się wręczeniem dyplomów oraz słodkich upominków dla uczestników warsztatów przez dyrektor Poradni.

       Naszemu gościowi Panu Sebastianowi Duszakowi bardzo dziękujemy za przybycie do naszej Poradni i zapraszamy do dalszej współpracy.

Dyrektor Poradni            

Psychologiczno – Pedagogicznej

w Węgrowie               

Izabela Ratyńska

home.p 002

 

home.p 013

home.p 019

home.p 023

home.p 025

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        

Joomla Templates by Joomla51.com