Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Węgrowie już po raz 4 wzięła udział w obchodach Europejskiego Dnia Logopedy organizując kolejną edycję konkursu recytatorskiego.

     Konkurs recytatorski „Żeby kózka nie skakała” odbył się 04.03.2017r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury w Węgrowie. Zgodnie z regulaminem, konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe: dzieci w wieku przedszkolnym i dzieci z kl. I – III, każda grupa liczyła po 30 uczestników.

 

     Celem konkursu było wyrobienie pamięci językowej, logicznej i mechanicznej, wzbogacenie słownictwa, umiejętności wydobycia myśli przewodniej, wyrobienie potrzeby obcowania na co dzień z pięknem poezji,  zwrócenie uwagi na dbałość artykulacyjną. Oceniając występy uczestników komisja zwróciła uwagę na przygotowanie dzieci pod kątem artykulacyjnym i dykcyjnym, na dobór wiersza, jego pamięciowe opanowanie, a także na interpretację tekstu.

    

     Zgromadzona na sali publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były bardzo ciekawe, barwnie zaprezentowane. W trakcie obrad komisji uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 

     Komisja konkursu w składzie: Izabela Ratyńska – Dyrektor Poradni, Lidia Siuchta – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego, Paweł Marchela – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego, Joanna Cieplińska – nauczycielka języka polskiego z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Grębkowie, Anna Dudek – logopeda Poradni, wyłoniła zwycięzców
i przyznała nagrody.

 

 

 

Grupa dzieci w wieku przedszkolnym:

 

I miejsce: Wojciech Dominik lat 6,  Przedszkole  nr 1
w Węgrowie

 

II miejsce: Zofia Wasążnik lat 6,  Przedszkole nr 1  w Węgrowie


III miejsce: Magdalena Pikulska lat 5,  Przedszkole nr 2
w Węgrowie

 

Wyróżnienie:  Sebastian Krupa lat 6,  Specjalny Ośrodek
Szkolno – Wychowawczy w Węgrowie


dscn7171

 

Uczniowie klas I – III:

 

I miejsce: Julia Kalbarczyk, kl. III, Szkoła Podstawowa
w Starejwsi

 

II miejsce: Antonina Miklaszewska, kl. I, Szkoła Podstawowa
w Grębkowie

 

III miejsce: Mikołaj Damętko, kl. III, Szkoła Podstawowa nr 3
w Łochowie

 

Wyróżnienie: Kacper Kałuski, kl. III, Szkoła Podstawowa
w Grębkowie


dscn7358

 

     Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki, które wręczyli Wiceprzewodniczący Rady Powiatu i pani Dyrektor Poradni. Uczestnikom obchodów Europejskiego Dnia Logopedy, osobom wyróżnionym, laureatom serdecznie gratulujemy
i dziękujemy za udział w konkursie. Dziękujemy rodzicom, opiekunom, nauczycielom za przygotowanie dzieci do występów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a uśmiechy na twarzach obecnych były dla nas największą nagrodą i motywacją do dalszej pracy w rozwijaniu mowy i języka dzieci przy wykorzystaniu m.in. recytacji wierszy.

 

     Poradnia składa serdeczne podziękowania członkom komisji oraz sponsorom:

 

panu Mirosławowi Ziółkowskiemu PHUP Mirpol z Łochowa
za przekazanie nagród rzeczowych,

 

pani  Kindze Gromulskiej – Kosińskiej   „Gromulska” Piekarnia – Cukiernia i panu Pawłowi Pajce z Miedzny
za sponsorowanie słodkiego poczęstunku.

 

     Podziękowania składamy także pani Katarzynie Zabadała Dyrektor Węgrowskiego Ośrodka Kultury za współpracę przy organizacji konkursu.

 

 

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Do zobaczenia za rok.


1


2


3


4


5


6


7


9


10


12

 

Joomla Templates by Joomla51.com